Hedeflerimiz

Öncelikle bu yazıyı okuyan herkese gönülden saygılarımızı iletmek isteriz.

Bildiğiniz üzere hepimiz aynı sıralardan dönem dönem geçtik. Kimimiz on sene önce geçti, kimimiz iki sene önce geçti. Kimimiz ise şu an halihazırda hepimizin zamanında geçmiş olduğu yollardan ilerlemekte. Ama istisnasız olarak hepimiz biliyoruz ki, insan sadece kendi öğrendikleriyle yetindiği sürece güzel noktalara varması daha çok vaktini alıyor veya güzel noktalara varamıyor.

Zamanında hocalarımız hepimize “kendinizi geliştirin”, ”kendinize sosyal açıdan doygun kişilikler, karakterler oluşturun” şeklinde öğütler vermiştir. Gölbaşı Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği olarak bizim hedefimiz, eğitimine devam eden ve çoktan mezun olmuş olan dostlarımızın birbirleriyle olan iletişimlerini sağlam tutmak ve herkes adına hayatlarının her evresinde yararlanabilecekleri bir “network” oluşturmak. GALMD ekibi olarak, bizleri yetiştiren saygıdeğer hocalarımızın öğütlerinin ciddi bir doğruluk payı taşıdığına inanmaktayız. İnsanın kendini geliştirebilmesi için önce kendine güzel bir arkadaşlık ağı kurması gerektiğini düşünmekteyiz.

Bu sebeplerden ötürü, Gölbaşı Anadolu Lisesi mensupları arasında manevi, sosyal ve kültürel birliktelik sağlamak ve bu birlikteliği sürdürmek amacıyla Gölbaşı Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği'ni, bir dernekten daha fazlası olacak şekilde; bir topluluğu ve aileyi kurmuş bulunmaktayız. Umuyoruz ki topluluğa dahil olan herkes, topluluk içerisinde güzel paylaşımlarda bulunup diğer üyelere bir şeyler katabilir ve güzel ilişkiler kurabilir.

En büyük temennimiz bu topluluğu bir aileymiş gibi benimsemeniz ve canlı tutmak için elinizden geleni yapmanızdır.

Saygılarımızla,

Gölbaşı Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği Ekibi